Irén, Levente
: 310 Ft   : 273 Ft Benzin: 330 Ft/l   Dízel: 336 Ft/l   Írjon nekünk TUDOMÁNY

Az Aranyhomok úszóverseny eredményei

2017-01-31 09:26:48

Nagy érdeklődés mellett rendezte meg 2017. első hazai úszóversenyét a BÁCSVÍZ-KVSC a Kecskeméti Fürdőben. A VI. Aranyhomok Kupán 38 egyesület 481 versenyzője állt rajthoz.

A Magyar Úszó Szövetség elnökségének határozata alapján külön csapatként indult a BÁCSVÍZ-KVSC 20, és a Kecskeméti Sportiskola n41 versenyzővel.

Valamennyi korcsoport részére volt kiírva versenyszám. A magas színvonalat jelezte, hogy több felnőtt - Földházi Dávid (BÁCSVÍZ-KVSC), Grátz Benjámin (Százhalombatta VUK SE), Sós Dániel (VASAS SC) - és több korosztályos válogatott úszó is indult.

Az egyesületek közti pontversenyt a BÁCSVÍZ–KVSC csapata 11 arany-, 10 ezüst-, 6 bronzéremmel nyerte, második helyezett a Kőbánya SC (8-10-8) lett, harmadik helyen végzett a Budapesti Honvéd SE (5-7-10).

A BÁCSVÍZ-KVSC legeredményesebb versenyzője Földházi Dávid volt, aki 4 arany-, és 1 ezüstérmet szerzett.
További érmet nyert versenyzők: Gyöngyi Dominik, Garajszki Máté, Kollár Bálint, Fazekas Bence, Lajter Szabolcs, Demjén Bátor, Ölvödi Soma, Szokol Szonja, Ölvödi Petra, Pap Kata.

A Kecskeméti Sportiskola érmes versenyzői: Kosztolányi Anna, Turucz Zoé, Kis-Pauditz Alíz, Sipos L. Adél

Felkészítő edzők:
BÁCSVÍZ-KVSC: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán.
KESI: Bálint Zoltán, Ifj. Szabó László.

Gratulálunk, további sok sikert kívánunk!

Ha tetszett a cikk, kövesse
a Hírös-Sportot a Facebookon!

Még több friss hír

2017-06-23 13:49:00
Bár a kézilabda táborszezon felénél járunk, elmondható, hogy nagyon sikeres és a résztvevő gyermekek nagyon jól érezték magukat.
2017-06-19 13:01:26
Június 18-án, vasárnap Kecskemétre érkezett a győri, 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) lángja. A fáklyát vivő futókat a KESI úszószakosztályának 17 sportolója is elkísérte.