Bence
: 304 Ft   : 258 Ft Benzin: 330 Ft/l   Dízel: 336 Ft/l   Írjon nekünk TUDOMÁNY

Földházi Dávid kétszeres magyar bajnok

2016-11-07 14:05:24

A BÁCSVÍZ-KVSC 7 fős csapattal vett részt a 2016. november 2-5. között Százhalombattán tizenharmadik alkalommal megrendezésre került Rövidpályás Úszó Országos Bajnokságon.

A kecskemétiek válogatott úszója, Földházi Dávid hat versenyszámban indult, és valamennyiben dobogós helyezést ért el. Magyar bajnok lett az 50 méter hát és a 100 méter vegyesúszásban, ezüstérmes 200 méter vegyesen, 100 méter háton, 200 méter mellen, és bronzérmes 200 méter háton.

Döntőt úszott, így pontszerző helyezést ért el Szokol Szonja, aki 4. helyezett lett 100 méter mellen, 5. 100 méter pillén, és 6. 50 méter pillén.

Döntőbe került, és  6. helyezést ért el a 4x50 méteres mix vegyes váltó, melynek tagjai Ali Ákos, Ölvödi Petra, Szokol Szonja, és Fazekas Bence voltak. 7. helyezett lett a 4x50 méteres fiú gyorsváltó Fazekas Bence, Gál Olivér, Budai Zsolt, Földházi Dávid összeállításban.

A LEN ponttáblázata szerinti ranglistán Földházi Dávid 8. helyen zárt, és tagja lett a 2016. december 6-11. között Windsorban (Kanada) megrendezésre kerülő Rövidpályás Világbajnokságra utazó válogatott keretnek is.

A BÁCSVÍZ-KVSC csapata az egyesületi pontversenyben ugyancsak 8. helyezett lett.

Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán.