Gyöngyi
: 308 Ft   : 261 Ft Benzin: 330 Ft/l   Dízel: 336 Ft/l   Írjon nekünk TUDOMÁNY

Cikluszáró Nemzetközi Úszóverseny

2016. 12. 20., 15:44

2016. december 17-18. között a Hódmezővásárhelyen megrendezésre került Cikluszáró Úszóversenyen 60 fővel vett részt a BÁCSVIZ-KVSC-KESI csapata.

A versenyen 46 csapat 673 versenyzője mérte össze tudását.

A kecskemétiek összesen 56 érmet szereztek - 11 arany, 20 ezüst, 25 bronz -, és az egyesületek közti pontversenyben a második helyen végeztek.

A BÁCSVÍZ-KVSC legeredményesebb női versenyzője Ölvödi Petra volt, aki 200 méter és 100 méter mellen első helyezést ért el.
A legmagasabb LEN pontot Fazekas Bence érte el,  aki 50 méter mellen 0:29,59-es időeredményével 732 pontot szerzett a délutáni abszolút döntők kategóriájában.

Fazekas Bence
További érmet nyert versenyzők: Demjén Bátor, Kerekes Luca, Ölvödi Soma, Lajter Szabolcs, Bogdán Luca, Mészáros Dániel, Kollár Bálint, Ali Ákos, Földházi Ákos, Pap Kata, Garajszki Máté, Fekete Miklós és Czeglédi Kenéz.

A Kecskeméti Sportiskola legeredményesebb versenyzője Sipos L. Adél volt, aki 50 méter pillangón, 100 méter pillangón, 100 méter mellen első, 100 méter gyorson, 50 méter mellen második, és 200 méter mellen harmadik helyen végzett. További érmet nyert versenyzők: Szalontai Roland, Turucz Zoé és Domján Gergely.

Felkészítő edzők: BÁCSVÍZ - KVSC: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán; KESI: Bálint Zoltán, ifj. Szabó László.