: 310 Ft   : 260 Ft Benzin: 330 Ft/l   Dízel: 336 Ft/l   Írjon nekünk TUDOMÁNY

Atlétika

Itt találod az összes cikket a „Atlétika” témában!

Ismét remekeltek a KARC-KESI-s atléták

A hétvégén folytatódtak a Magyar Liga versenyek. A Felnőttek Liga döntőjét együtt rendezték a serdülőkkel, ami remek lehetőség volt arra, hogy a fiatalok közelről láthassák a Londoni Világbajnokság magyar hőseit, Baji Balázst, Márton Anitát és a többi kiválóan teljesítő klasszist.
2017. 08. 28., 09:54

A hétvégén az ifjúsági és junior liga versenyek döntőjét rendezték az MTK korszerű atlétika pályáján Budapesten. A Magyar Atlétikai Szövetség versenyrendszerében az év során kijelölt liga versenyeken szerzett helyezések alapján a legjobb nyolc pontgyűjtő versenyző indulhatott a döntőben!

2017. 07. 31., 10:03

2017. 07. 27-én lépett a dobókörbe Fekete István a Karc-Kesi atlétája a Győri EYOF versenyein súlylökésben.

2017. 06. 27., 10:08

Miskolc volt a házigazdája Magyarország 2017. évi Ifjúsági Atlétikai Bajnokságának. A bajnoki címek megszerzése mellett a tét az EYOF csapatba kerülés is volt, hiszen ezt a versenyt hirdette ki a szövetség az utolsó lehetőségnek.

2017. 06. 19., 09:35

Miskolc adott otthont a hagyományos négy nemzet (Csehország, Szlovénia, Szlovákia, Magyarország) ifjúsági válogatott viadalának június 16-án, pénteken.

2017. 03. 06., 09:42

Ismételten két fronton kellett helyt állnia a KARC-KESI fiatal atlétáinak a hétvégén: Budapesten az újonc és serdülő korosztály fedettpályás többpróba bajnokságán, Szombathelyen pedig az ifjúsági és junior korosztály téli dobó bajnokságán.

2016. 09. 19., 14:53

A szabadtéri bajnoki verseny idény zárását atlétikában hagyományosan a többpróbában rendezik. Az összes korosztály együtt versenyezhetett Székesfehérváron a bajnoki címekért.

2016. 05. 24., 11:07

A hétvégén Budapesten az Ikarus pályán rendezték Magyarország 2016. évi váltófutó bajnokságát. A KARC-KESI fiataljai három váltót indítottak és mindhárom dobogóra került!

2016. 03. 13., 08:41

Kecskemét második alkalommal adott otthont Magyarország 108. Országos Mezei Futóbajnokságának. Ideális futóidő várta az ország legjobbjait a Benkó Zoltán Szabadidőközpontban kialakított pályán.

2016. 02. 29., 10:42

Nagyüzem volt ismét a hétvégén a fiatalok atlétika bajnokságain. Budapesten a Syma csarnokban a junior és ifjúsági korosztály fedettpályás magyar bajnoksága zajlott, Szombathelyen a téli dobó bajnokság. A KARC-KESI fiataljai az utóbbi évek legsikeresebb bajnokságát hozták össze.

2015. 09. 22., 11:19

Székesfehérváron zárult a magyar bajnoki versenyidény a többpróba bajnoksággal. A különböző korosztályok versengésében a KARC-KESI fiataljai 4 érmes helyezést szereztek! Szűcs Szabina fölényesen nyerte az újonc korosztály négypróba "A" változat bajnoki címét. Lór Anna az ifjúsági hétpróbában lett harmadik. Bronzérmet szerzett az ifi fiú nyolcpróba és az ifi lány hétpróba csapat! A verseny alatt újabb jó hírt kaptak a Hírös város atlétái.

2015. 09. 14., 11:20

Kiemelkedő eredményeket atlétikában csak sokoldalú alapképzettséggel és egyre magasabb szintű és tartalmú gyakorlással lehet elérni.

2013. 10. 21., 12:18

Kiválóan szerepeltek a KARC-KESI fiatal atlétái Magyarország gátfutó és ügyességi csapat magyar bajnokságán. A junior és serdülő korosztályban rendezett versenyen 5 fős csapatok versenyeznek és a legjobb négy eredmény átlaga alakítja ki a végső sorrendet. Az Ikarus pályán megrendezett két napos versenyen három bajnoki cím, hat ezüst érem és négy bronz érem került Kecskemétre, mellette még több csapat került a legjobb nyolc közé.

2013. 09. 23., 07:58

Két napon át gyűrték egymást a serdülő korú atléták Budapesten az Ikarus korszerű atlétika pályáján. Magyarország Serdülő Többpróba Országos Bajnokságán új versenyszám változatokra kellett készülni. A KARC-KESI fiatal atlétái igazolták hiányzásukat a sportiskola évnyitójáról, hiszen három bajnoki érmet is szereztek.

2013. 09. 16., 10:33

Budapesten az elmúlt hétvégén a Honvéd Tüzér utcai pályája adott otthont Magyarország 2013. évi Felnőtt-Utánpótlás, Junior és Ifjúsági Többpróba magyar bajnokságának. A KARC-KESI atlétái évek óta a legjobbjai ennek a nagyon nehéz, sok munkát igénylő szakágnak.

2013. 07. 24., 08:49

Hazaérkezett Rietiből Olaszországból a Junior Európa Bajnokságon szereplő nemzeti válogatott.

2013. 07. 04., 09:56

Hat KARC-KESI versenyző kapott meghívást a Nemzeti Junior Csapatba. Prágában szerdán Csehország, Szlovákia,Horvátország legjobbjai ellen szerepeltek. Versenyzőink jó helyezésekkel és egyéni csúcsokkal hálálták meg a bizalmat!

2013. 07. 02., 09:10

Kiválóan szerepeltek a KARC-KESI fiatal atlétái a hétvégén. Nyíregyházán a junior bajnokságon Gyenes Anna bajnoki címet szerzett súlylökésben. Makány Lili gerelyhajításban, Csermely Viktor távolugrásban lett második. Tamási Ottó 110 m gáton, Dániel Fanni és Mohácsi Soma 400 m gáton szerzett bronzérmet. Rajtuk kívül még 12 döntős helyezést gyűjtöttek be!

2013. 06. 25., 11:33

Két helyszínen hasítottak a KARC-KESI atlétái a hétvégén. Zalaegerszegen az Ifjúsági korosztályban Magyar Bajnokság zajlott. Sportolóink három érmet szereztek. Kiemelkedik Szeitz László, aki idén már negyedik alkalommal futotta meg az ifi VB kiküldetési szintjét és ezzel bajnoki címet szerzett Dömötör Balázs tanítványa.

2013. 05. 27., 07:34

A főiskolás magyar bajnokság keretein belül meghívottként rajtolhattak a fiatal atléták sok versenyszámban. Az ok prózai. Junior Európa Bajnokság, Ifjúsági Világbajnokság, Európai Ifjúsági Olimpia lesz az évben.

2013. 05. 27., 06:11

Budapesten az Ikarus modern műanyag pályája adott otthont Magyarország 2013. évi váltóbajnokságának. A kecskeméti atléták sikerrel vették az akadályokat, pedig sok hiányzót kellett pótolni kisebb sérülés, betegség miatt. 11 rajthoz álló csapatunk mindegyike a legjobb nyolc között végzett!

2013. 03. 11., 07:27

A hétvégén befejeződött az atléták fedett pályás idénye. A KARC-KESI fiataljai a serdülő többpróba téli dobó és hosszútávfutó bajnokságán szerepeltek. Legjobban Palkovics István szerepelt, aki a 13 éves fiúk mezőnyében végig a legjobbakkal lépést tartva szoros versenyben a 6. helyen végzett. A jól állt helyt a lányoknál Baltás Olga és Almási Nikolett is. Korponai Dalma a 13 éves gerelyhajításban jutott a döntőbe.

2013. 03. 04., 08:11

Az ifjúsági és a junior korosztály volt soron az atlétika Magyar bajnokságok rendszerében a hétvégén Budapesten a Syma csarnokban.

2013. 02. 13., 07:42

A Magyar Atlétika Szövetség Budapesten a Syma-csarnokban rendezte az év első fedett pályás országos bajnokságát a serdülők korosztályában, amelyen 50 versenyszámban 29 szakosztály versenyzői állhattak a dobogó legmagasabb fokán. Köztük a kecskeméti Bárkányi Dominika súlylökő.

2011. 02. 20., 08:08

A hétvégén megkezdődött a nagyüzem az atléták számára. Szombaton a Lánchíd-Darvas Kupa terematlétikai verseny megyei döntőjét rendezték a Bóbis Gyula sportcsarnokban, valamint a Lánchíd iskola csarnokában. A több száz résztvevővel lebonyolított viadalon a pontversenyt a hazai Széchenyivárosi Iskola tanulói nyerték.